پلات چیدمان الگو برای شرکت های تولید پوشاک

روش های پیشرفته چیدمان الگو خیاطی با حداقل پرتی پارچه

با سیر سریع پیشرفت جهان در حیطه تولید صنعتی لباس در حجم گسترده، به کارگیری ابزارهایی در جهت افزایش سرعت، دقت و کاهش هزینه های تولید به یک نیاز ضروری تبدیل شده است.
شغل پر رونق تولید پوشاک در کشور، این قابلیت را داراست که سهم بیشتری از بازار ایران و حتی بازارهای خارجی را در دست بگیرد. در آغاز این مسیر باید زمینه تولید مقرون به صرفه و صنعتی را ایجاد کرد. از جمله برجسته‌ترین ملزومات این مسیر به کارگیری نرم افزار های اتوماتیک تولید پوشاک است. پرکاربردترین و مهمترین نرم افزار در زمینه تولید پوشاک نرم افزار چیدمان الگو است.

روش کار نرم افزار پلات چیدمان الگو

نرم افزار، ضمن دریافت قطعات الگو و آنالیز آنها، بهترین چیدمان الگو را انجام و طبق زمانبندی مشخص آنها را ارائه می دهد. نرم افزارهای چینش الگو بر اساس الگوریتم هایی از پیش تعیین شده اند. نرم افزارها، قطعات را به شکلی کنار یکدیگر قرار می دهند که با کمترین میزان دور ریز همراه باشیم.
نرم افزارها با بهره گیری از هوش مصنوعی در فرآیند چیدمان الگو، قطعات طراحی شده را با رعایت اصول خیاطی، همچون یک پازل در کنار هم قرار می دهند. این برنامه ها، در مدت زمان کوتاهی بیشترین بازده در استفاده از پارچه و مقرون به صرفه ترین چینش الگو را به ما ارائه می دهد.

روش های اتوماتیک چیدمان الگو

امروزه با پیشرفت ابزارهای کاربردی و رشد تکنولوژی، استفاده از روش های سنتی به دست فراموشی سپرده شده است. به گونه ای که به علت هزینه های گزافی که دارد و همچنین وقت گیر بودن طرفداران زیادی را از دست داده اند.
باید گفت این روزها در زمینه چیدمان الگو، نرم افزارهایی کاربردی در اختیار تولیدی ها قرار گرفته است. این نرم‌افزارها، افزون بر افزایش سرعت انجام کار مسبب این اند که نحوه چینش الگو به درستی انجام گیرد. باید بیان داشت که میان چینش الگو به شکل کامپیوتری و دستی تفاوت زیادی موجود است. چرا که کامپیوتر بر روی جزئیات بیشتری تمرکز کرده و با نگاه به سایز بندی که توسط خیاط لحاظ میشود؛ چینش الگو را انجام می دهد.

پرتی کمتر پارچه با چیدمان نرم افزاری الگو، امری حائز اهمیت و بسیار جدی در تولید پوشاک تلقی می شود. به حدی که اگر رعایت قواعد مربوط به این امر، مورد توجه قرار نگیرد قادر است؛ آسیب و زیان فراوانی را برای فرد در قالب یک تولیدکننده به بار بیاورد. همچنین باعث می شود مقدار زیادی پارچه از دست رفته و بیشتر از حد لازم استفاده شود.

قابل توجه تولید کننده محترم پوشاک


روبُر با نرم افزارهای قدرتمند چیدمان الگوها روی میز برش را با کمترین پرتی پارچه و بالاترین راندمان برای شما انجام می دهد:

نکات مهمی که باید برای سفارش چیدمان الگوی سایزبندی روی میز برش برای ما ارسال کنید:

  • ابعاد دقیق میز برش
  • عرض پارچه
  • میزان آبرفت پارچه
  • راه و بیراه پارچه
  • میزان پرتی از طرفین پارچه ها بعد از پهن کردن
  • اگر از چند رنگ یا جنس متفاوت استفاده می کنید
  • آستر پارچه

برای سفارش چیدمان الگوهای خیاطی خودتان با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما