روبُر

خانمهای چاق

فقط خانم‌های چاق بخوانند!!!

فهرست مطالب

تمنای زیبایی و آراستگی در ذات هر انسانی است. همه علاوه بر اینکه زیبایی‌ها را تحسین می‌کنند، در تکاپو هستند که خود نیز برازنده به نظر برسند. آنچه از تزئینات در جهان پدید آمده، همه بر اساس میل زیبایی خواهی و زیبایی دوستی بشر است. بسیاری از فنون و صنعت‌‌‌‌ها نیزبر همین اساس ایجاد شده است.

خانم‌های چاق شیک پوش

هر انسانی دوست دارد تا حد امکان آراسته به نظر برسد و دغدغه بیشتر بانوان و دختران امروز جامعه ما داشتن تناسب اندام است.

بنابراین هر کس سعی می‌کند لباس و کیف و کفش و تزئینات مناسبی برای خود دست و پا کند اما لباس‌ها در این میان بیشترین نقش را دارند و برای داشتن ظاهری زیبا و شیک باید اندامی مناسب داشت.

جرا لباسم کوچک شده؟؟؟
چرا لباسم کوچک شده؟؟؟

امروزه همه سعی دارند به نوع استفاده از هر روش درست یا نادرست به تناسب دست یابند اما اگر گروهی هستند که با وجود تمام مراقبت‌ها به عارضه چاقی دچارند که ممکن است چاقی آن‌ها دلایل مختلفی اعم از ژنتیک، بیماری‌های خاص و .. داشته باشند و افراد دیگری وجود دارند که به دلیل عدم فعالیت، زیاده روی در خوردن همچنین عدم کنترل تغذیه شان چاق هستند و اندام مناسبی ندارنداما بهتر است که بکوشیم تا با فعالیت روزانه و کنترل تغذیه دچار اضافه وزن نشویم و قبل از اینکه دکتر تغذیه به حساب ما برسد، خودمان به فکر سلامتی و تناسب انداممان باشیم.

 هر کدام از ما سلیقه‌ای ویژه خود را داریم و ودوست داریم آنچه را که می‌پسندیم، بپوشیم اما گاهی به دلیل فرم ویژه اندام خود هر موقع لباس مورد علاقه خودمان را می‌پوشیم می‌بینیم آن طور که لازم است شایسته و برازنده ما نیست.

لباس مجلسی خانم‌های چاق

حتی گاهی با پوشیدن آن ها کمی نامتناسب و ناهماهنگ به نظر می‌رسیم اینجاست که داشتن اطلاعات در زمینه اینکه چه مدل‌هایی برای چه خانم‌های زیادی هستند که به دلیل برآمدگی شکمشان در انتخاب لباس، دچار سرگردانی و وسواس می‌شوند.

و دایم در پی مخفی کردن چاقیشان هستند. در اینجا ما نکاتی طلایی برای آن ها بازگو می‌کنیم که چاره مشکلشان هست.

نکات مهم لباس برای خانم‌های چاق

1-یکی از نکات کلیدی این است که از لباس‌های تنگ و پارچه‌های چسبان استفاده نکنید. این نوع پارچه و لباس‌ها با چسبیدن به زیر برجستگی شکم ، برآمدگی اندام را تشدید می‌کنند. هر چه پارچه ما افت بیشتری داشته باشد و کمتر به بدن بچسبد، مناسب‌تر خواهد بود.

2- کاملاً هر جا برآمدگی در کنار فرورفتگی باشد هر برآمدگی و هر فرورفتگی بیشتر از آنچه که هست به نظر خواهد رسید. پس نکته مهم دیگر اینکه لباس‌هایی که در قسمت زیر سینه کمی تنگ می‌شوند، شکم برجسته تر نمایان می‌کنند.

چون زیر سینه حالت فرورفته دارد و شکم حالت برجسته، بنابراین بهتر است لباس‌ها در زیر سینه اندکی گشاد باشند تا این حالت فرورفته زیاد به چشم نیاید و حجم شکم بیشتر ه نظر نرسد. همین کار را در مورد زیر شکم نیز باید انجام داد تا از حجیم دیده شدن شکم جلوگیری کرد.

این یعنی در اصل باید در بالا و زیر برجستگی شکم به روش های مختلفی مانند چین و گشادی و … پر نمود تا حجم شکم کمتر به نظر برسد.

بلوز و دامن

با دادن کمی حجم (توسط چین‌های ریز روی شکم) به مقدار کم فضای آزادی به آن داده شود که هم شکم را بپوشاند و هم راحتی فرد را فراهم سازد.

همچنین با قراردادن دکمه‌ها دید منحرف شده و شکم کمتر نمایان می‌شو و امتداد یقه به سمت پهلو نیز باعث می‌شود به سمت نوک یقه منحرف شده و در نتیجه دید از شکم گرفته شود و شکم کوچکتر به نظر برسد.

با ایجاد گشادی در بالا و پایین شکم حجم آن پوشیده می‌شود. همچنین چین‌های یقه گودی زیر سینه را می‌پوشاند و در نتیجه برجستگی شکم کمتر نمایان می‌شود.

استفاده از دامن و بلوز جدا نیز خود راه حلی است که در بسیاری از موارد شکم را می‌پوشاند و راحتی حرکت را نیز فراهم می‌آورد. همچنین قد بلوز طوری طراحی شود که زیر برجستگی شکم قرار بگیرد تا به کم حجم تر نشان دادن شکم کمک کند.

استفاده از یقه شل یا چین دار نیز، به شرط اینکه اندازه ی دور سینه زیاد نباشد بسیار موثر خواهد بود.همچنین دراپه‌های یقه گودی زیر سینه را می‌پوشانند و در نتیجه برجستگی شکم کمتر نمایان می‌شود.

استفاده از تونیک و شلوار در بسیاری از موارد شکم را می‌پوشاند و راحتی حرکت را نیز فراهم می‌سازد.همچنین قد بلوز زیر برجستگی شکم باعث کمتر دیده شدن حجم شکم می‌شود. می توان پایین بلوز را کمی فون کرد و با ایجاد چاک در دوطرف گشادی لازم را ایجاد نمود.

اگر برجستگی شکم شما زیاد است بهتر است از تاپ و کت‌هایی استفاده کنید که کت آنها آزاد و گشا است .به خاطر داشته باشید که هرچه کت آزادتر باشد بهتر شکم شما را خواهد پوشاند.

مخصوصاً اگر کت شما از تاپتان بلندتر باشد. در زمینه انتخاب بلندی بلوزها و کت ها باید توجه داشته باشیم که قد آن‌ها دقیقا‌ً تا روی برجستگی شکم نباشد، چون خط پایین لباس مانند یک خط افقی است که هم عرض بدن شما را بیشتر می‌کند و هم روی برجستگی ها منحنی به نظر می‌رشد و قوس ایجاد شده روی برآمدگی ها آن‌ها را بزرگتر نمایان خواهد ساخت.

پس لباس باید زیر برجستگی شکم قرار بگیرد البته به خاطر داشته باشید که نباید پایین لباس تنگ باشد و زیر شکم جمع شود. در این مدل استفاده از پوشاک رو، خود مانند یک پرده شکم را استتار می‌کند و گشادی آن با پوشاندن حجم کمر این خاصیت را تشدید می‌کند.

استفاده از پارچه طرح دار نیز، دید را از شکم منحرف می‌سازد روبان‌های آویزان ادامه یقه نیز براین استتار می‌افزایند. جدا از قد کت و استفاده از دامن نیز مزید بر علت بوده و همچنین امتداد گوشه های پیلی دامن نیز با جذب دید به سمت خود کاملاً شکم را می‌پوشانند.

فرورفتگی‌ها را مشخص نکنید

پوشیدن دامن نیز به این افراد کمک زیادی می‌کند. شلوار به این علت که کاملاً به شکم می‌چسبد ، حجم آن را کاملا نمایان می‌سازد اما دامن به شرط اینکه خمره‌ای نباشد و در قسمت زیر شکم تنگ نشود به علت آزاد بودن در قسمت زیر شکم آن را کوچکتر نشان می‌دهد.

دامن‌هایی که در کمر چین زیادی دارند(کمر کشی ) برای شما مناسب نیستند. سعی کنید از دامن های زیپ دار که کاملاً به کمر شما می‌چسبند ، استفاده کنید.

فروشگاه الگوهای آماده روبُر برای سایزهای بزرگ هم الگوی آماده دارد‌.

می‌توانید از فروشگاه بازدید کنید و مدل لباس خود را انتخاب کنید و با توجه به سایز خودتان الگوی مورد نظر را سفارش دهید.

لباس هایی که روی شکم چهارخانه هستند نپوشید. چهارخانه ها کاملاًبرای افراد لاغر مناسبند و حجم زیادی به بدن می‌دهند. لباس راه راه هم، اگر در قسمت شکم تنگ باسشد، شکم شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشان می‌دهید.سعی کنید کمربند روی شکم خود نبندید.

لباس چهارخونه نپوشید

گاهی اوقات هنگام خرید و پرو لباس احساس می‌کنید که اندازه مورد نظر خود را پیدا کرده اید، اگر حجم شکم شما در این لباس‌ها خیلی به چشم می‌آید بهتر است یک سایز بزرگتر هم امتحان کنیدگاهی وقت استفاده از یک سایز بزرگتر، مخصوصاً در دامن‌ها و شلوارها، به شرط آنکه برایتان گشاد نباشد راه حل خوبی برای پوشیدن برجستگی شکمتان است.

با دادن کمی حجم (توسط چین‌های ریز روی شکم)، فضای باز آزادی به آن داده شود. که هم شکم را بپوشانید و هم راحتی فرد را فراهم سازد. امتداد یقه به سمت پهلو نیز باعث می‌شود که چشم به سمت پهلو منحرف شده و در نتیجه دید از شکم گرفته می‌شود و شکم کوچکتر به نظر برسد.استفاده از دامن و بلوز جدا نیز شکم را می‌پوشاند و راحتی حرکت را فراهم می‌آورد.

همچنین قد بلوز طراحی شده زیر برجستگی شکم قرار دارد و به کم حجم نشان دادن شکم کمک می‌کند. با ایجاد گشادی در بالا و پایین شکم حجم آن پوشانده شده و همچنین خطوط دامن نیز طوری طراحی شده اند که با جذب دید و در نهایت ایجادچرخش در حرکت چشم ها مانع از ایجاد تمرکزبر روی شکم شده و در نتیجه شکم کوچکتر به نظر خواهد رسید.

خوشحال باش در هر حالی تو زیبا هستی

جمع بندی

شاید برای شما باورکردنی نباشد که برخی از گن‌ها و شکم بند ها با فشاردادن برخی قسمت‌های شکم باعث برجسته دیده شدن برخی قسمت‌های دیگر آن می‌شوند.اگر از شکم بند استفاده می‌کنید،بهتر است لباس تان را،هم با شکم بند وهم بدون آن امتحان کنید.شاید نتیجه،بر عکس آن چه که شما فکر می‌کنید،باشد.

ما سعی داریم با طراحی و ارایه مدل های مناسب به شما کمک کنیم تا متناسب تر به نظر برسید و ازاینکه برازنده تر جلوه گرمی شوید احساس رضایت و را حتی کنید.

منبع

https://bihosh.ir/22-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D9%BE%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%DA%86%D8%A7%D9%82/