روبُر

شومیز زنانه

بیش از 10 مدل برتر شومیز زنانه- فرق شومیز با بلوز و تونیک

فهرست مطالب

تعریف شومیز

کلمه شومیز از واژه فرانسوی chemise گرفته شده است که به معنای تی شرت یا در واقع گستره عظیمی از بلوز بانوان یا ژاکت است. شومیز در واقع لباس های مردانه جلو باز است که حالا به شکل لباس زنانه جلوباز دکمه دار در آمده است که اغلب جنس بسیار لطیف و خوبی دارد و برای فصل تابستان و بهار هست.

بعضی از مدل های شومیز آستین کوتاه هستند. شومیز در مهمانی ها و مجالس پوشیده می شود. البته بانوان گاهی از این لباس به عنوان زیر مانتو استفاده می کنند. در حال حاضر شومیز ها با پارچه هایی مانند حریر و ریون و گیپور و … و در انواع مدل های مختلف تولید شده.

تفاوت شومیز با تونیک

تونیک نوعی از بلوز است که دارای قد بلندتری است به گونه ای که قد آن تا زیر باسن پیش می رود. تونیک های آستین بلند و آستین کوتاه در مدل و جنس های مختلف تولید می شوند. تونیک در گذشته لباس مردان محسوب می شد. تونیک ها دارای دوخت گشادتری هستند و در انواع متفاوت در بازار موجود می باشند. برای تونیک مجلسی از پارچه های طرحدار و شیک استفاده می شود. قد تونیک بلند تا مچ پا می رسد و قد تونیک کوتاه تا بالای زانو امتداد دارد.

تونیک اسپرت در میان دختران نوجوان و جوان دارای محبوبیت است و همچنین تونیک خانگی مخصوص پوشیدن در خانه و محیط منزل می باشد. در میان بانوان تونیک حریر مورد قبول و پسندیده تر می باشد و برای مجالس لباس مناسبی به شمار می رود.

تفاوت شومیز با بلوز

بلوز blouse به نوعی از لباس گشاد زنانه گفته میشود که بالا تنه را می پوشاند و از سوی زنان و دختران مورد استفاده قرار می گیرد. بلوزها معمولاً زیاد بلند نیستند و داخل شلوار نمی روند. بلوزها اصطلاح کلی تری هستند و دامنه وسیع تری از بالاپوش های زنانه را شامل می شوند.

بلوز شباهت هایی با شومیز دارد اما تفاوت عمده آنها در این است که بلوز حتما جلو بسته است اما شومیز ها می توانند جلو بسته یا جلو باز باشند همچنین بلوز ها کمی گشاد تر از شومیز ها می باشند. بلوزها انواع یقه دار و بی یقه و آستین بلند و آستین کوتاه دارند.

فروشگاه الگوهای آماده خیاطی

الگوی آماده خیاطی شومیز زنانه

الگوی آماده خیاطی شومیز دخترانه

انواع شومیز زنانه

شومیزها به دلیل پوشیده بودن و مطابقت با پوشش ایران، بسیار پرطرفدار هستند و افراد زیادی از شومیزها در کنار شلوار یا دامن در مراسم های مهم و مهمانی ها استفاده می کنند.

شومیز جلو بسته

یکی از مدل های شومیز، شومیز جلوبسته هستند که قسمت جلوی لباس با بندهای ضربدری بسته می شود و قسمت کمر از بخش بالا و پایین آن تنگ تر می شود. چین داشتن پایین لباس یکی از جذابیت لباس های زنانه و دخترانه است.

شومیزهای یقه گرد که در آن ها یک قسمت شنل مانند روی لباس دوخته می شود. برای کسانی که به دنبال لباس های شیک و باوقار می گردند بسیار مناسب است.
استفاده از پارچه های گلدوزی شده، یکی از شیوه های جدید در طراحی دم آستین یا قسمت پایین شومیزهای مجلسی است.

شومیز حریر

شومیزهای حریر در رنگ هایی کمرنگ و پاستلی، انتخاب خوبی برای مهمانی ها و دورهمی ها به حساب می آید. در شومیز های حریر، مدل یقه حلزونی و آستین های بلند و کلوش زیاد می بینیم. این شومیزها را با یک دامن یا شلوار چسبان تیره رنگ امتحان کنید. آستین های کوتاه و چین دار که به شکل گشاد دوخته می شود، یکی دیگر از مدل های پرطرفدار است.

شومیز لی

شومیزهای لی
شومیزهای لی یکی از ضروریات کمد هر خانمی است. زیرا با هر چیز دیگری ترکیب می شود و گزینه بسیار مناسبی برای قرار گرفتن در زیر مانتوهای جلوباز بهاره و پالتوهای زمستانی است.

شومیز اسپرت

شومیز اسپرت برای مهمانی های غیررسمی کاربرد دارد. مدل های اسپرت معمولاً با شلوارهای اسپرت مانند شلوارهای جین ست می شوند. در دوختن این نوع از شومیزها بیشتر از پارچه های نخی بدون طرح یا با طرح های ساده به کار می رود.

خرید شومیز شیک از دیجی کالا

منبع:

سایت طوطی کالا