جستجو

روبُر

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

روبُر

روش های پیشرفته چیدمان الگوی خیاطی با حداقل پرتی پارچه

با سیر سریع پیشرفت جهان در حیطه تولید صنعتی لباس در حجم گسترده، به کارگیری ابزارهایی در جهت افزایش سرعت، دقت و کاهش هزینه‌های تولید، به یک نیاز ضروری تبدیل شده‌است.
شغل پر رونق تولید پوشاک در کشور، این قابلیت را داراست که سهم بیشتری از بازار ایران و حتی بازارهای خارجی را در دست بگیرد. در آغاز این مسیر باید زمینه تولید مقرون به صرفه و صنعتی را ایجاد کرد. از جمله برجسته‌ترین ملزومات این مسیر، به کارگیری نرم‌افزارهای اتوماتیک تولید پوشاک است. پرکاربردترین و مهمترین نرم‌افزار در زمینه تولید پوشاک، نرم‌افزار چیدمان الگو است.

روش کار نرم افزار پلات چیدمان الگوی خیاطی

نرم‌افزار، ضمن دریافت قطعات الگو و آنالیز آنها، بهترین چیدمان الگو را انجام و طبق زمانبندی مشخص آنها را ارائه می دهد. نرم افزارهای چینش الگو بر اساس الگوریتم هایی از پیش تعیین شده اند. نرم افزارها، قطعات را به شکلی کنار یکدیگر قرار می دهند که با کمترین میزان دور ریز همراه باشیم.


نرم‌افزارها با بهره گیری از هوش مصنوعی در فرآیند چیدمان الگو، قطعات طراحی شده را با رعایت اصول خیاطی، همچون یک پازل در کنار هم قرار می‌دهند. این برنامه‌ها، در مدت زمان کوتاهی، بیشترین بازده در استفاده از پارچه و مقرون به‌صرفه‌ترین چینش الگو را به ما ارائه می دهند.

روش های اتوماتیک چیدمان الگوی خیاطی

امروزه با پیشرفت ابزارهای کاربردی و رشد تکنولوژی، استفاده از روش‌های سنتی به دست فراموشی سپرده شده است. به گونه‌ای که به علت هزینه‌های گزافی که دارد و همچنین وقت‌گیر بودن آن، طرفداران زیادی را از دست داده‌اند.


باید گفت این روزها در زمینه چیدمان الگوی خیاطی، نرم افزارهایی کاربردی در اختیار تولیدی‌ها قرار گرفته است. این نرم‌افزارها، علاوه بر افزایش سرعت چیدمان الگوی خیاطی به کیفیت و درستی چینش الگو با دقت بسیار کمک می‌کند. بین چینش الگو به شکل کامپیوتری و دستی تفاوت‌های زیادی وجود دارد چرا که کامپیوتر بر روی جزئیات بیشتری تمرکز کرده و با نگاه به سایز‌بندی که توسط خیاط لحاظ میشود؛ چینش الگو را انجام می‌دهد.

پرتی کمتر پارچه با چیدمان نرم افزاری الگو، امری حائز اهمیت و بسیار جدی در تولید پوشاک تلقی می شود. به حدی که اگر رعایت قواعد مربوط به این امر، مورد توجه قرار نگیرد، آسیب و زیان فراوانی را برای تولیدکننده به بار می‌آورد. همچنین باعث می‌شود مقدار زیادی پارچه از دست رفته و بیشتر از حد لازم استفاده شود.

چیدمان الگوی خیاطی
چیدمان الگوی خیاطی

قابل توجه تولید کننده محترم پوشاک


روبُر با نرم‌افزارهای قدرتمند چیدمان الگوی خیاطی روی میز برش را با کمترین پرتی پارچه و بالاترین راندمان برای شما انجام می‌دهد:

نکات مهمی مه برای سفلرش پلات چیدمان الگوی خیاطی میز برش نیاز است:


برای سفارش چیدمان الگوی خیاطی، با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید