نحوه ی پرینت الگوهای pdf روبُر با تصویر

تصویر الگو تی شرت

الگوهای pdf روبُر

الگوهای pdf به دلیل راحتی در ارسال و امکان تهیه در منزل، طرفداران بسیاری دارد که روبُر این امکان را فراهم ساخته است.در سایت روبُر دو نوع الگوی آماده وجود دارد:
  1. الگوهای آماده و سایز بندی خیاطی روبُر
  2. الگوهای سفارشی خیاطی با سایز شخص
 

 الگوهای آماده و سایز بندی خیاطی روبُر

درسایت در بخش فروشگاه الگوهای آماده و سایز بندی وجود دارد که در مدل های مختلف ارایه شده است و برای تولیدیها و شرکتهای بزرگ بسیار مناسب می باشند. حتی افرادی که مزون دارند یا شخصی دوزی می کنند یا کسانی که دوست دارند در منزل خیاطی کنند اما الگو کشیدن را بلد نیستند می تواننند از این الگوها استفاده کنند . الگوها آماده از ۶ سایز تا ۸ سایز به ظور کامل قابل ارایه است و شخص می تواند به راحتی آن ها را برش کرده و بدوزد. این الگوها در سه دسته کلی آقایان ، بانوان، کودک و نوجوان ارایه می شود که در قسمت فروشگاه می باشد.

 الگوهای سفارشی خیاطی با سایز شخص

در این بخش الگوها با توجه به اندازه شخص به ورت سفارشی تهیه می شوند .
pdf page
pdf page
  نحوه چاپ یک الگوی pdf  

 مشخصات الگوهای pdf:

الگوها در سایز برگه A4 و ودر فرمت pdf  تهیه شده اند یعنی تمام الگو به اندازه شخص می باشد اما در قطعات برگه A4 به صورت پازل کنار هم قرار گرفته اند.  

نحوه چاپ و چسباندن الگوی با دستورالعمل های دقیق:

قبل از چاپ یک الگو، باید مقیاس مناسب برای چاپ را در تنظیمات چاپگر خود انتخاب کنید. این کار باید به گونه ای انجام شود که در حین چاپ، ابعاد جزئیات الگو به هم نخورد و تمام خطوط به هم نزدیک شوند و برگه های الگو دارای حاشیه هایی برای چسباندن و شماره گذاری باشند.   در برگه اول همه الگوها، مربع تست قرار دارد که با ابعاد ۴ سانتی متر می باشد. این مربع تست به شما کمک می کند تا مقیاس صحیح را بررسی کنید. مهم است! الگوهای ما با استفاده از برنامه حرفه ای CAD طراحی شده اند. پس از تبدیل به pdf، فایل های الگوی در مقیاس چاپ باید تنظیم شوند.   مهم! لطفا توجه داشته باشید – همیشه قبل از چاپ کل الگو صفحه اول که شامل مربع تست می باشد را چاپ کنید! مهم! فایل را از مرورگر چاپ نکنید  ، لطفاً توجه داشته باشید که چاپ از مرورگر ممکن است درست نباشد. ابتدا باید الگو را با بارگیری فایل در دستگاه خود چاپ کنید. بعد از تنظیم و اطمینان از  اندازه مربع در سایز ۴ سانتی متر، بقیه الگوها را پرینت بگیرید.  
test squre-p
test squre-p
پس از خرید، لینک دانلود فایل ها با فرمت pdf را دریافت می کنید. در صفحه اول مربع تست را مشاهده می کنید.

تنظیمات پرینتر:

۱- مهم : در قسمت “page setup” نوع برگه را A4 انتخاب کنید که اندازه برگه دقیقا همان اندازه الگو باشد.

print1
print1

 
print3
print3
 

۲- در منوی تنظیمات چاپگر، تنظیم “مقیاس سفارشی ۰۱۰%” را انتخاب کنید.

print4-actual size
print4-actual size
 

۳– در تنظیمات “Orientation”، باید “Self Portrait / Landscape” را انتخاب کنید و با این تنظیمات یک مربع آزمایشی چاپ کنید.

اضلاع مربع را با خط کش اندازه بگیرید. اگر ابعاد اضلاع ۴ سانتی متر در ۴سانتی متر باشد، در این صورت می توانید برگه هایی با الگوی با همان تنظیمات چاپ کنید. توصیه می کنیم فایل ها را باز کنید و از Adobe Acrobat Reader پرینت  بگیرید. تمام اسکرین شات ها و تنظیمات چاپ بالا برای این برنامه است. اگر از برنامه دیگری برای چاپ استفاده می کنید، تنظیمات چاپ ممکن است متفاوت باشد. برای چاپ بدون جابجایی خط، ورق های داخل سینی باید تا حد امکان یکنواخت و بدون کج قرار گیرند.   https://aparat.com/v/4WFzV  

 نحوه چسباندن یک الگوی چاپی

پس از چاپ الگو، می توانید شروع به “مونتاژ” آن کنید. همراه فایل pdf الگوها یک فایل ترتیب الگوها قرار دارد و همچنین یک دفترچه راهنما که توضیحات برای قطعات الگو در آن قرار دارد. هر چند با توجه به اینکه الگو ها مشابه قطعات پازل می باشد با کنار هم قرار دادن آنها حتی اگر ذره ای از خیاطی و رسم الگو اطلاعاتی نداشته باشید می توانید آنها را به هم بچسبانید. الگوی شما به همین راحتی آماده است.   https://aparat.com/v/3btq7 بدوزید و از خیاطی لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید