برای کودک خود با خرده پارچه های کوچک، لباس های شیک بدوز..

خرده پارچه

خرده پارچه در خانه

دوخت پوشاک نوزادان با صرفه و اقتصادی است. این نوع پوشاک به مقدار کمی پارچه نیاز دارد و با خرده پارچه های در منزل به راحتی می توان لباس شیک برای نوزاد تهیه کرد. اغلب طرح های لباس نوزاد از خطوط ساده شکل می گیرد و تکه های کمتری برش می خورد. به عبارت دیگر لباس نوزادان و خردسالان بهترین گزینه برای خیاط های مبتدی و کسانی است که مهارت آن ها نیاز به تکمیل شدن دارد.

لباس کودک
لباس کودک

چه لباسی برای کودک مناسب است؟

لباس نوزادان تا شش هفتگی شامل: زیرپوش، ژاکت و پیراهن رویی می‌شود. لباس رویی پس از شش هفتگی تا یک سالگی بهتر است به صورت یک تکه یا سرهمی باشد تا از آنان محافظت کند. جنس پارچه نیز باید از الیاف طبیعی خیلی لطیف یا با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی فصل از پشم و کتان، ابریشم و کتان و یا کتان و غیره باشد.

الگوی لباس رویی باید کمی آزادتر از اندازه کودک باشد تا حرکت راحتی در آن داشته باشد. پیلی‌ها، به خصوص نوع افقی آن، در پایین لباس، یا به صورت پاکتی دم آستین و یا لبه شلوار، بسیار مناسب است. به علت رشد سریع کودکان در این سن، این پیلی ها باعث زیبایی کار و در صورت نیاز سبب بلند شدن لباس می ‌شوند.

الگوی لباس کودک

اندازه گیری و رسم الگوی مناسب با اندام کودک دشوار است. اگر تکه پارچه های زیبا در خانه دارید، داشتن الگو بالاتنه، آستین و شلوار کودک سایزبندی کار را برای شما ساده تر می کند. با انتخاب پارچه با رنگ مناسب و استفاده از الگو  آماده خیاطی سایزبندی شده می توانید لباسی زیبا برای دلبند خود داشته باشید.

الگو آماده خیاطی کودکان شامل بالاتنه، آستین است. شما با انتخاب سایز مناسب و قرار دادن آن بر روی پارچه دلخواه خود می توانید لباس کودک دلبند خود را برش زده و با دوخت آن لباسی زیبا و شیک داشته باشید.

این بسته شامل الگوی چند سایز کودک است که برای طراحی آن از متد تجاری با جدول استاندارد سایزبندی استفاده شده که با اندام ایرانی مطابقت دارد.

با استفاده از الگوهای آماده نوزاد در سایت ما به راحتی می توانید برای کودک خود لباس های متنوع بدوزید.

این الگوها اساس الگو هستند و می توانید هر مدلی به آنها بدهید.

اگر مبتدی هستید و با الگو کشیدن مشکل دارید و یا اگر حرفه‌ای هستید و میخواهید وقت کمتری را برای الگوکشی و خیاطی صرف کنید، استفاده از الگو آماده لباس کودک بهترین راه حل است.

این الگو دوخت عالی به شما می دهد و قابل استفاده برای دوخت انواع لباس‌های کودکان می باشد، فقط کافی است تا مدل مورد نظرتان را روی آن پیاده کنید.

پارچه مناسب کودک

پارچه مناسب برای زیرپوش نوزاد، پارچه‌ای به نام وینجت است. پارچه وینجت، مخلوطی از ابریشم و کتان، و بسیار ظریف و لطیف است. ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی، بهترین ویژگی های پارچه لباس رویی نوزادان را به وجود می آورد که عبارت است از: نرمی، لطافت، خاصیت جذب رطوبت، تبادل هوا و خاصیت چروک نشدن.

خرده پارچه های نخی
خرده پارچه های نخی

رنگ لباس نوزاد

برای آرامش نوزادان بهتر است از رنگ های تند استفاده نشود و تا یک سالگی رنگ های ملایم و خیلی روشن مانند سفید، صورتی، لیمویی، آبی روشن، مغز پسته ای روشن یا هر رنگی که زمینه رنگی آن به سفید نزدیک‌تر باشد، به کار رود. البته استثنا نیز وجود دارد، به عنوان مثال می‌توان از رنگ‌های تیره با کنتراست شدید در تزیین یا تکه دوزی های روی لباس استفاده کرد. استفاده از نوارهای صددرصد کتانی یا پنبه ای با نقشه های تک رنگ سفید نیز بسیار مناسب است.

دوخت لباس نوزاد

درزهای لباس های کودکان باید از نظر طرح سریع، و از نظر مدل راحت باشد تا مانع حرکت آنان نشود. کودکان در این سنین به دلیل بازی و جنب وجوش، نیاز به پارچه های بادوام و دوخت های محکم دارند. بنابراین از دوخت دو درزه فرانسوی درز خوابیده و درز شکسته می توان استفاده کرد، تا جایی برای جمع شدن چرک و گرد و غبار وجود نداشته باشد.

•        این اندازه ها به علت شرایط اقلیمی ایران، متفاوت است. جدول ارایه شده میانگین اندازه های این سن است.

•        اندازه دم پای شلوار بستگی به مدل لباس دارد.

لینک فروش الگوی آماده خیاطی نوزاد

ویژگی های الگوهای آماده خیاطی لباس روبُر

  • الگوهای آماده خیاطی روبُر روی کاغذ با کیفیت و بوسیله دستگاه چاپ شده است.
  • الگوهای سایزبندی روبُر قیمت فوق العاده استثنایی دارد. مقایسه کنید:… روچی
  • الگوها با کامپیوتر طراحی و سایزبندی می شوند. در برخی سایت ها الگوها با دستگاه کپی می شوند و اصل نیستند و امکان مدلسازی وجود ندارد، اما الگوهای روبُر سفارش مدل های مختلف را می پذیرد.
  • به دلیل طراحی کامپیوتری الگوها، دقت طراحی بالاست
  • در تمام الگوها جای دوخت لحاظ شده است که زمان برش کار خیاط را ساده می کند.
  • الگوها هم به صورت تک سایز و هم تمام سایز قابل سفارش هستند.

مامان خودت برای نوزادت لباس بدوز…

 مامان عزیز میدونی با الگوی آماده لباس نوزادی میتونی خودت برای نوزادت لباس تهیه کنی؟

با توجه به نکات زیر لازمه همه مامان ها برای نوزاد خود لباس بدوزند.

۱- اینکه همه ما مامان ها دوست داریم بچه هامون خوش تیپ باشند.

۲- اینکه کیفیت پارچه های لباس کودک برای ما مهمه و دوست داریم پارچه لباس کودکمون از مواد طبیعی باشه و با پارچه های با کیفیت برای فرزندانمان بسیار جذاب و خلاقانه است .

۳- این که وقتی خودت برای کودکت لباس تهیه می کنی کلی ذوق و کیف میکنی و هردفعه که تنش می بینی از هنر خودت لذت می بری

۴- اینکه اعتماد به نفست میره بالا و میتونی تو خانواده خودت و همسرت کلی انرژی مثبت دریافت کنی.

۵- خیلی از نظر اقتصادی به صرفه است .به دلیل قیمت بالایی که لباس های بازاردارند، اگر خودت بتونی خیاطی کنی برنده ای!!

تمام اینهایی که گفتم درسته اما شاید شما خیاطی و رسم الگو رو بلد نباشی.

درسته !!

اما باید یه مطلب مهم بهت بگم که جای خوبی اومدی ما تو محصولاتمون پک الگوی نوزاد رو شامل زیرپوش، شورت عینکی، بلوز و شلوار و آستین هست برای شما تهیه کردیم که کاملترین و دقیق ترین مجموعه الگو هست و تو با قیمت خیلی مناسب میتونی این پک رو تهیه کنی و و الگوها رو بارها و بارها استفاده کنی و با رشد فرزندت سایز های بزرگتر رو براش بدوزی.

یک بار هزینه کن بارها برش کن و بدوز!!

و این خیلی به صرفه است.

حالا مسئله بعدی برش و دوخت لباس هست. باید بگم الگوهای روبُر با حق درز هستند و لازم نیست شما کناره های کار جای دوخت لحاظ کنید و خط جای زاپاس کج و کوله بشه، مستقیم الگو رو روی پارچه بنداز و ببر.

حالا دوخت لباس ها هم بسیار ساده است چون هیچ مدل خاصی نداره و صاف باید بدوزید. که برای دوخت مطمئن هستم مشکل نداری . با چرخ خیاطی تمرین کن بلد میشی، نگران نباش.

سخت ترین قسمت تهیه لباس الگو هست که ما برای شما تهیه می کنیم.

صحبت های مامان ها با ما

خانمی که می گفت :

دوست دارم برای خودم و بچه ها لباس بدوزم اما حوصله کلاس خیاطی ندارم ؟

مامان با حوصله
مامان با حوصله

پرسش و پاسخ درباره الگوهای آماده روبُر

اندازه های استاندارد کودک

خانمی می گفت:من یک چرخ خیاطی ساده دارم میتونم خیاطی کنم و لباس بدوزم ؟

چرخ خیاطی ساده
چرخ خیاطی ساده

خانمی می گفت :

من دختر نوجوانی دارم که لباس های بازار را برای اون مناسب نمی بینم دوست دارم خودم برایش لباس بدوزم .کلاس خیاطی هم رفتم اما الگو کشیدن برایم سخت است و خوب در نمی آید. وقتی برای دخترم لباس می دوزم خیلی خوشحال می شود و من هم با ذوق او خوشحال میشم و همسرم هم با مدل هایی که می دوزم بسیار ذوق می کند. یکی از کارهایی که می کنم خرید پارچه های زیبا برای دخترم است . خیلی دوست دارم بتوانم در این سن نوجوانی برای دخترم لباس های زیبا بدوزم . می توانید کمکم کنید؟

مانتو نوجوان
مانتو نوجوان

الگوی شومیز دخترانه

الگوی پیراهن پسرانه

الگوی سارافن دخترانه

و خیلی الگوهای دیگر در فروشگاه موجود است.

لینک فروشگاه الگوهای آماده خیاطی کودک و نوجوان

راه حل ما

خیلی خوشحالیم که سوالات خود را با ما درمیان می گذارید، خوشبختانه روبُر الگوهای آماده ای را دارد که برای بازار مناسب است و استانداردهای اندام ایرانی را دارد. این الگوها مطابق جدول استاندارد می باشد . می توانید از جداول استفاده کنید و مطابق الگو سایز فرزندتان را انتخاب کنید و الگوی تک سایز با قیمت مناسب انتخاب کنید و بدوزید.

از این الگو هها بارها بارها می توانید استفاده کنید و مدلسازی کنید و لباس های متفاوت بدوزید .

اینکه در روند خیاط شدن انواع الگوها را یاد بگیرید زمان زیادی را از شما خواهد گرفت و بارها و بارها باید تجربه کسب کنید تا در رسم الگو حرفه ای بشوید.

با استفاده الگوهای آماده عیب یابی شده روبُر بدون هیچ دردسری می توانید با سرعت بیشتری خیاطی کنید.

در بخش “دیدگاه و نظرات” منتظر نظرات شما هستیم تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

1 دیدگاه برای “برای کودک خود با خرده پارچه های کوچک، لباس های شیک بدوز..

  1. اشتراک‌ها: چه پارچه ای برای لباس کودک مناسب است؟(معرفی بیش از 5 پارچه لباس کودک ) - روبُر

دیدگاهتان را بنویسید